Magyar Arany Érdemkereszt Merlás Tibor atya négy évtizedes szolgálatáért

Merlás Tibor papi szolgálatának 40. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás alkalmából szervezett ünnepség keretében, mintegy 300 vendég előtt vette át dr. Izsák András főkonzultól a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést a külhoni magyar közösség érdekében végzett immár négy évtizedes szolgálatáért.

Merlás Tibor papi szolgálatának 40. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás alkalmából szervezett ünnepség keretében, mintegy 300 vendég előtt vette át dr. Izsák András főkonzultól a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést a külhoni magyar közösség érdekében végzett immár négy évtizedes szolgálatáért.
Az ünnepi műsort zászlófelvonás és a Mindszenty-emléktábla megkoszorúzása követte, majd a program hagyományosan jó hangulatú agapéval zárult.
Ezúton is gratulálunk Merlás Tibor atyának a tartományban 15 helyszínen végzett szolgálatán messze túlmutató közösségépítő tevékenységéhez. Ennek része a 79 éves Szent Gellért Magyar Misszió és Egyházközség vezetése, valamint a diaszpóra legnagyobb, évente mintegy 1300 vendég részvételével megrendezett katolikus jótékonysági báljának szervezése.